Buick Riviera Concept: Inspirowany dynamiką wody

Nowa pojazd koncepcyjny marki Buick debiutuje na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Legendarna nazwa – Riviera wprost nawiązuje do eleganckich aut z nadwoziem dwudrzwiowym znanych od lat 60-tych. Nowy Concept nakreśla przyszłościowy język projektowania marki Buick i zwiastuje początek nowego rozdziału dla 110-letniej marki Buick. Prototyp z nadwoziem coupe łączy awangardową estetykę i zaawansowane technologie. 
23 kwietnia 2013/Ilość wyświetleń (10229)/Komentarze (0)

SYRENA SPORT: Nowe wcielenie legendy

 Syrena Sport nieodżałowany prototyp polskiej myśli technicznej powraca w nowym wcieleniu. Zaprojektowana przez trzech pasjonatów motoryzacji: Rafała Czubaja, Pavlo Burkatskyy'ego i Macieja Marcinkowskiego, nowa Syrena Sport zaskakuje odważnym, minimalistycznym i nowoczesnym stylem. Prototyp nawiązuje do konceptu znanego z przed ponad pół wieku.
18 kwietnia 2013/Ilość wyświetleń (16807)/Komentarze (0)

YOKOHAMA AERO-Y EV: „Zielony” samochód

Aerodynamiczny design oraz innowacyjne opony EV (electric vehicle) to charakterystyczne elementy nowego pojazdu elektrycznego AERO-Y EV zaprojektowanego przez producenta opon – japońską YOKOHAMĘ. Ten koncepcyjny pojazd ma stanowić kolejny krok w stronę technologii przyszłości.  
17 kwietnia 2013/Ilość wyświetleń (8903)/Komentarze (0)

Volkswagen e-Co-Motion: Elektryzujący dostawczak

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje podczas tegorocznego Genewskiego Salonu Samochodowego koncepcyjnego Transportera e-Co-Motion. Samochód ten łączy w sobie cechy, które zdają się wykluczać: jest kompaktowy i zwrotny mimo dużej przestrzeni ładunkowej, może przewieźć osiemset kilogramów ładunku, a dzięki elektrycznemu napędowi nie emituje substancji szkodliwych. 
4 marca 2013/Ilość wyświetleń (9076)/Komentarze (0)

Alfa Romeo: Gloria Concept

Podczas 83. Salonu Samochodowego w Genewie, Europejski Instytut Wzornictwa (IED) z Turynu zaprezentuje światową premierę samochodu o nazwie Gloria, koncepcji zrealizowanej przez studentów wydziału Wzornictwa Transportu we współpracy z Centrum Stylu Alfa Romeo. Wersja prototypowa jest odzwierciedleniem sportowego ducha i włoskiego stylu marki, cieszącej się międzynarodową popularnością, która poprzez swoje produkty, wprowadziła do świata motoryzacji urok włoskiego wzornictwa. W 1966 roku, w Stanach Zjednoczonych, kultowy status uzyskał model Spider Duetto, pojawiając się w filmie Absolwent. Dziś koncept Gloria chce nadal być międzynarodowym wyzwaniem, ponownie docierającym za ocean, na rynek amerykański i azjatycki.
19 lutego 2013/Ilość wyświetleń (8010)/Komentarze (0)
RSS
1234

Kategorie