VOLVO S60: Polestar Concept

Volvo prezentuje koncepcyjne S60 Polestar. Ten ponad 500 konny samochód jest pokazem technologicznych możliwości szwedzkiego producenta, a zarazem zapowiedzią zacieśnienia współpracy firmy Volvo i Polestar. Volvo S60 Polestar Concept prowadzi się jak samochód wyścigowy przystosowany do ruchu drogowego. Benzynowy, turbodoładowany sześciocylindrowy silnik rzędowy T6 został zapożyczony z najmocniejszych, produkcyjnych modeli Volvo. Na potrzeby auta koncepcyjnego moc tej jednostki podniesiono z 304 na 508 KM, a moment obrotowy z 440 na 575 Nm. Za przeniesienie napędu odpowiada układ Haldex piątej generacji. Sportowe, obniżone zawieszenie dostarczył Öhlins – producent doskonale znany w branży wyścigowej i rajdowej.
Nadwozie poszerzono i obniżono, w zmyślą o obniżeniu środka ciężkości. Pojazd osadzono na niskoprofilowych 19-calowych kołach (265/35/19) wyposażonych w kute obręcze dedykowane wyłącznie temu egzemplarzowi. Za ich filigranowymi szprychami można dostrzec ogromne tarcze hamulcowe wyposażone w zaciski rodem z toru wyścigowego. “Volvo S60 Polestar Concept to najszybszy samochód koncepcyjny w historii Volvo ” – powiedział Christian Dahl, założyciel i szef firmy Polestar.

18 lutego 2013/Ilość wyświetleń (8441)/Komentarze (0)

Mercedes-Benz: Ener-G-Force - Gelenda przyszłości

Czy to możliwe, by Klasa G była w ofercie w 2025 roku? Ener-G-Force - nowy prototyp Mercedes-Benz - to wizjonerska interpretacja kultowej terenówki z 1979 roku. Bazuje on na koncepcyjnym samochodzie policyjnym, przygotowanym na konkurs Los Angeles Design Challenge.
17 listopada 2012/Ilość wyświetleń (7079)/Komentarze (0)
Tagi: Mercedes
RSS
1234

Kategorie