NordGlass: Szyby - naprawa zamiast wymiany

W okresie zimowym szczególnie często spotykamy się na drodze z kamykami wyrzucanymi spod kół jadących wcześniej samochodów, mogącymi uszkodzić przednią szybę w naszym samochodzie. Jeśli szyba rzeczywiście zostanie uszkodzona, warto wiedzieć, że nie zawsze konieczna jest jej kosztowna wymiana, a w wielu przypadkach wystarczy jedynie skuteczna i profesjonalna naprawa szyby samochodowej.
23 lutego 2013/Ilość wyświetleń (11974)/Komentarze (0)

MANN-FILTER: Ognioodporne filtry powietrza

Najważniejszym zadaniem filtrów powietrza jest oczyszczanie zasysanego powietrza z cząsteczek brudu i ochrona silnika. Filtry MANN-FILTER zapewniają stopień separacji zanieczyszczeń powyżej 99 procent. Dodatkowo MANN-FILTER stale poszerza swoją ofertę filtrów powietrza o produkty, które mają zdolność tlumienia płomienia. Odpowiednio obrabiane media filtracyjne zapewniają wyższy poziom ochrony, niż określono w normie DIN 53 438, a ponadto zmniejszają zagrożenie spalenia filtra powietrza pod maską silnika. Dzięki temu chronią pojazd przed niebezpieczeństwem pożaru.
14 grudnia 2012/Ilość wyświetleń (11345)/Komentarze (0)

MEWA - Tekstylia w warsztacie

Zanieczyszczone czyściwa należy przechowywać w odpowiedni sposób. Czyściwa tekstylne są bardzo nasiąkliwe, trwałe i mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Są bardzo praktyczne i służą do usuwania z maszyn i urządzeń takich substancji jak olej, tłuszcz, rozpuszczalniki, środki czyszczące czy resztki paliwa. Jednak czyściwa nasączone takimi cieczami są bardzo łatwopalne. Oleje służące do czyszczenia mają skłonność do samonagrzewania się. Mogą one reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać tym samym ciepło, powodujące zapalenie się czyściwa. W połączeniu z zanieczyszczeniami, jakie powstają w warsztacie, często wystarczy zaledwie jedna iskra w trakcie procesu szlifowania lub spawania, by powstał płomień. Składowanie czyściw w otwartych pojemnikach zwiększa zatem groźbę powstania pożaru w zakładzie. I nie ma tutaj znaczenia, czy czyściwa są tekstylne czy papierowe. Dlatego też powinny one być przechowywane w zamykanych pojemnikach. W kontekście poprawy ochrony przeciwpożarowej oznacza to jedno: za każdym...
17 listopada 2012/Ilość wyświetleń (7089)/Komentarze (0)
RSS
1234

Kategorie