Ferrari Sergio w wersji produkcyjnej

Ferrari Sergio w wersji produkcyjnej

9 grudnia 2014/Kategorie: Koncepty

Tym modelem Ferrari chce uczcić pamięć Sergio Pininfariny, wieloletniego partnera włoskiej firmy, który samodzielnie stworzył wiele aut z logo wierzgającego konia na masce.

Produkcyjna wersja modelu Sergio bazuje na Ferrari 458 Spider i w przeciwieństwie do konceptu jest nieco bardziej stonowana. Pomimo wprowadzonych zmian, auto zachowało projekt przedniego pasa i czarne akcenty stylizacyjne, jakimi wyróżniał się koncept. W odmianie seryjnej pozostał również charakterystyczny tylny pałąk, za którym znalazła się osłona silnika z otworami wentylacyjnymi. Ponadto, w tylnej części nadwozia umieszczono okrągłe lampy, a także dwie pokaźne końcówki układu wydechowego oraz zintegrowany dyfuzor. Całość uzupełniają obręcze kół stworzone specjalnie dla tego modelu.

Kabina pasażerska nawiązuje wyglądem do modelu 458 Spider, a jej wyróżnikiem są sportowe fotele pokryte skórą i Alkantarą, czerwone przeszycia dekoracyjne oraz elementy wykończenia wykonane z włókna węglowego. W oczy rzuca się również spłaszczona u dołu kierownica oraz plakietka z oznaczeniem „Sergio” wkomponowana w deskę rozdzielczą.

Źródłem napędu jest 4,5-litrowa jednostka V8 generująca 605 KM, co wystarczy na rozpędzenie auta od 0 do 100 km/h w czasie około 3 sekund.

Powstanie tylko sześć egzemplarzy Ferrari Sergio, przy czym wszystkie już zostały sprzedane.

 

Ilość wyświetleń (3996)/Komentarze (0)

Tagi:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby dodawać komentarze.

Kategorie