Alfa Romeo Giulietta: Gwiazda Szybkich i Wściekłych

Alfa Romeo Giulietta, nowa gwiazda światowego kina „zagrała" w najnowszym odcinku „Szybkich i Wściekłych". Film wejdzie na ekrany kin na całym świecie od 22 maja. Szósta opowieść, odnoszącej ogromne sukcesy serii, to film w reżyserii Justina Lin, w którym główne role grają: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Sung Kang, Gal Gadot, Chris "Ludacris" Bridges, Luke Evans, Elsa Pataky i Gina Carano. 
10 maja 2013/Ilość wyświetleń (10389)/Komentarze (0)

Alfa Romeo: Autodelta 50-lecie

Alfa Romeo świętuje 50-lecie Autodelty, wydziału firmy zajmującego się przygotowaniem samochodów do startów w wyścigach. Powstał on w marcu 1963 roku, aby zaakcentować oficjalny powrót Alfy Romeo na tory wyścigowe, po wycofaniu się w 1951 z roku Mistrzostw Świata Formuły 1, kiedy to drugi sezon z rzędu zdobyła mistrzostwo swoją „Alfettą". Producent zdecydował się na stworzenie struktury skupionej na wyścigach o dużej suwerenności decyzyjnej. 
22 lutego 2013/Ilość wyświetleń (9558)/Komentarze (0)

Alfa Romeo: Gloria Concept

Podczas 83. Salonu Samochodowego w Genewie, Europejski Instytut Wzornictwa (IED) z Turynu zaprezentuje światową premierę samochodu o nazwie Gloria, koncepcji zrealizowanej przez studentów wydziału Wzornictwa Transportu we współpracy z Centrum Stylu Alfa Romeo. Wersja prototypowa jest odzwierciedleniem sportowego ducha i włoskiego stylu marki, cieszącej się międzynarodową popularnością, która poprzez swoje produkty, wprowadziła do świata motoryzacji urok włoskiego wzornictwa. W 1966 roku, w Stanach Zjednoczonych, kultowy status uzyskał model Spider Duetto, pojawiając się w filmie Absolwent. Dziś koncept Gloria chce nadal być międzynarodowym wyzwaniem, ponownie docierającym za ocean, na rynek amerykański i azjatycki.
19 lutego 2013/Ilość wyświetleń (8112)/Komentarze (0)

ALFA ROMEO 4C: Doskonałe D.N.A

Supersportowa Alfa Romeo 4C zadebiutuje na najbliższym salonie samochodowym w Genewie. Stworzona w oparciu o doświadczenia nabyte przy tworzeniu modelu Alfa Romeo 8C Competizione, posiada centralnie umieszczony silnik i napęd na tylne koła. Pojazd zbudowany jest z włókna węglowego, które spełnia nie tylko funkcję szkieletową, ale i nośną. Auto ma niecałe 4 metry długości, 200 cm szerokości, 118 cm wysokości i rozstaw osi mniejszy niż 2,4 metra. Wyposażona jast w czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1750 z turbodoładowaniem, wykonany z aluminium. Za przeniesienie napędu odpowiada automatyczna skrzynia biegów Alfa TCT z podwójnym sprzęgłem. Stosunek masy do mocy: poniżej 4 kg/ KM. Nowa Alfa Romeo zostanie wprowadzona na rynek w 2013 roku i zaakcentuje powrót włoskiej marki do Stanów Zjednoczonych.

12 lutego 2013/Ilość wyświetleń (4419)/Komentarze (0)
RSS

Kategorie