Volvo: KERS obniży spalanie nawet o 25%

Firma Volvo Car Group zakończyła obszerne testy drogowe systemu odzyskiwania energii kinetycznej – KERS. Testy przeprowadzano na modelu S60, a system zamontowano na tylnej osi. Rdzeniem tego rozwiązania jest koło zamachowe z włókna węglowego. KERS Volvo jest lekki, wydajny, obniża spalanie nawet o 25%, a przy tym poprawia osiągi samochodu dając dodatkowe 80 KM. System największą wydajność osiąga w mieście oraz podczas jazdy po krętych drogach.  
7 maja 2013/Ilość wyświetleń (4836)/Komentarze (0)
Kategorie: Aktualnosci
Tagi: VolvoKERS

VOLVO: Nowa gama 4-cyl. silników VAE

VEA (Volvo Engine Architecture) to nowa rodzina silników czterocylindrowych, która pojawi się w ofercie Volvo pod koniec 2013 roku. Obejmie ona zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesle. W jednostkach wysokoprężnych zastosowana zostanie technologia i-Art wpływająca na ograniczenie zużycia paliwa i podnosząca osiągi aut. Wraz z nową rodziną silników, zadebiutuje nowa ośmiostopniowa przekładnia automatyczna z opcją sekwencyjnej zmiany biegów.
10 kwietnia 2013/Ilość wyświetleń (7136)/Komentarze (0)

VOLVO S60: Polestar Concept

Volvo prezentuje koncepcyjne S60 Polestar. Ten ponad 500 konny samochód jest pokazem technologicznych możliwości szwedzkiego producenta, a zarazem zapowiedzią zacieśnienia współpracy firmy Volvo i Polestar. Volvo S60 Polestar Concept prowadzi się jak samochód wyścigowy przystosowany do ruchu drogowego. Benzynowy, turbodoładowany sześciocylindrowy silnik rzędowy T6 został zapożyczony z najmocniejszych, produkcyjnych modeli Volvo. Na potrzeby auta koncepcyjnego moc tej jednostki podniesiono z 304 na 508 KM, a moment obrotowy z 440 na 575 Nm. Za przeniesienie napędu odpowiada układ Haldex piątej generacji. Sportowe, obniżone zawieszenie dostarczył Öhlins – producent doskonale znany w branży wyścigowej i rajdowej.
Nadwozie poszerzono i obniżono, w zmyślą o obniżeniu środka ciężkości. Pojazd osadzono na niskoprofilowych 19-calowych kołach (265/35/19) wyposażonych w kute obręcze dedykowane wyłącznie temu egzemplarzowi. Za ich filigranowymi szprychami można dostrzec ogromne tarcze hamulcowe wyposażone w zaciski rodem z toru wyścigowego. “Volvo S60 Polestar Concept to najszybszy samochód koncepcyjny w historii Volvo ” – powiedział Christian Dahl, założyciel i szef firmy Polestar.

18 lutego 2013/Ilość wyświetleń (8527)/Komentarze (0)
RSS

Kategorie