AJUSA

Hiszpańska firma AUTO JUNTAS S.A. (tłumaczenie dosł. „Uszczelki Samochodowe”) czyli AJUSA z główną siedzibą w Albacete (Kastylia-La Mancha) to producent części motoryzacyjnych:  uszczelek, zestawów uszczelek, śrub głowic silnika, hydraulicznych popychaczy zaworów oraz wałków rozrządu. Liczba referencji produktów firmy wynosi 100 000.
AJUSA została założona w 1972 roku i początkowo produkowała wyłącznie uszczelki. Obecnie jest jednym z największych producentów w Hiszpanii, posiada przedstawicielstwa w Meksyku, Brazylii i Rosji, oraz współpracuje z CRP Automotive w USA. Posiada certyfikaty ISO 9001 oraz 14001. Należy do HMS Corporacion – międzynarodowej grupy firm z siedzibą główną w Albacette, założonej w 1971 roku. 

21 listopada 2012/Ilość wyświetleń (10342)/Komentarze (0)
Tagi: AJUSA

ABS - All Brake Systems bv

Holenderska firma specjalizująca się w podzespołach do układów hamulcowych, kierowniczych i zawieszenia oraz łożyskach kół samochodów osobowych. Siedzibą ABS jest  IJsselstein koło Utrechtu. Firma posiada przedstawicielstwa we Włoszech i na Słowacji oraz dystrybutorów w 11 krajach Europy. Jest importerem i eksporterem wszystkich części hamulcowych do samochodów europejskich, amerykańskich, japońskich i koreańskich. Nazwa firmy – skrót od „Wszystkie Systemy Hamulcowe” pochodzi z angielskiego i jest nieco myląca, ponieważ ABS kojarzy się głównie z systemem zapobiegającym blokowaniu kół podczas hamowania (Anti-lock Braking System).
19 listopada 2012/Ilość wyświetleń (14954)/Komentarze (0)

ACDelco

ACDelco to amerykańska firma produkująca bardzo szeroki zakres elektrycznych i mechanicznych części zamiennych dla motoryzacji, takich jak: akumulatory, alternatory, rozruszniki, świece i przewody zapłonowe, czujniki do sterowania pracą silnika, włączniki, elektroniczne moduły sterujące, filtry oleju, paliwa i powietrza, elementy układów hamulcowych, elementy układów klimatyzacji, amortyzatory, pompy paliwa i wody, elementy układów kierowniczych, elementy automatycznych skrzyń biegów, chłodnice, wycieraczki, węże, paski napędowe. W przeszłości była znana pod nazwami: United Motors Corporation, United Motors Service, United Delco oraz po fuzji z AC Spark Plug jako AC-Delco.
19 listopada 2012/Ilość wyświetleń (10659)/Komentarze (0)
Tagi: ALDeco

AE - Federal Mogul

AE to marka amerykańskiej korporacji Federal Mogul, której siedziba główna znajduje się w Southfield (Michigan). FM jest jednym z liderów branży części silnikowych w USA. Produkuje łożyska, tłoki, pierścienie, sworznie tłoków, pierścienie tłokowe, tuleje cylindrowe, gniazda i prowadnice zaworów, podzespoły przeniesienia napędu oraz drążki. Posiada 45000 pracowników, 107 zakładów produkcyjnych, 25 centrów dystrybucyjnych oraz 16 centrów technicznych w 34 krajach. Fabryki korporacji znajdują się m.in. w Polsce: Federal Mogul Bimet S.A. w Gdańsku (łożyska ślizgowe smarowane i bezsmarne, półpanewki cienkościenne, taśmy bimetalowe i proszki brązów dla takich producentów jak m.in. Audi, Fiat, Ford, Landrover, Man, VW, Skoda, Renault, Suzuki i Volvo) i Federal Mogul Gorzyce Sp. z o.o. koło Sandomierza (tłoki do silników spalinowych dla takich producentów jak  m.in. Toyota, Daimler, VW, Opel/GM, Fiat, PSA, Iveco, Nissan, Volvo, MAN i BMW).
19 listopada 2012/Ilość wyświetleń (13403)/Komentarze (0)

Airtex

Marka AIRTEX należy do amerykańskiej korporacji ASC Industries, wchodzącej w skład UCI International. Obejmuje 2 firmy: Airtex Products (USA) i Airtex Products S.A. (Hiszpania). Jest to największy światowy niezależny producent pomp paliwa i wody dla motoryzacji, zarówno jako OEM jak i na rynek wtórny. 
Firma Airtex Products została założona w Stanach Zjednoczonych w 1935 r. Posiada 7 fabryk produkujących ok. 1400 katalogowych modeli pomp paliwa: modułowych wbudowanych w zbiornik paliwa, elektrycznych i mechanicznych. Uzupełnieniem pomp są uszczelki zbiorników, filtry/sitka paliwa oraz wiązki przewodów elektrycznych. Pompy wody napędzane z układu rozrządu dostarczane są również w zestawach (kitach), zawierających także paski rozrządu, napinacze i sprężyny. Ponadto AIRTEX Engine Management wytwarza w USA podzespoły elektryczne i elektroniczne takie jak: moduły zapłonowe, wtryskiwacze, kable i przewody (w tym zapłonowe), zawory recyrkulacji spalin EGR, przełączniki, czujniki, regulatory napięcia alternatora, elektromagnetyczne włączniki rozrusznika. Siedzibą zarządu firmy jest Fond du Lac (Wisconsin).
19 listopada 2012/Ilość wyświetleń (9979)/Komentarze (0)
Tagi: AIRTEX
RSS
12

Kategorie