Akumulator w pokrywie bagażnika?

Akumulator w pokrywie bagażnika?

Volvo Car Group opracowało rewolucyjny projekt bardzo lekkich akumulatorów, które poprawią wydajność samochodów elektrycznych.

Akumulatory to obecnie najsłabsze ogniwo w procesie rozwoju samochodów elektrycznych i hybrydowych. Są ciężkie, drogie, mają stosunkowo niewielką pojemność i nie można ich dowolnie kształtować. Odpowiedzią na te problemy jest najnowszy projekt współfinansowany ze środków unijnych, którym kieruje londyński Imperial College. Badania trwały trzy i pół roku. W ich wyniku powstały specjalne panele, w które wyposażono eksperymentalny egzemplarz Volvo S80.
24 października 2013/Ilość wyświetleń (11628)/Komentarze (0)
Kategorie: Budowa Samochodu
Tagi:
Inteligentne systemy wspomagające w samochodach MINI

Inteligentne systemy wspomagające w samochodach MINI

Inteligentna sieć połączeń pomiędzy samochodem MINI, kierowcą i światem zewnętrznym tworzy nowe możliwości w zakresie potęgowania frajdy z jazdy, rozszerzania gamy funkcji podnoszących komfort podróży oraz oferowania najnowszych usług związanych z pokładową rozrywką. Od czasu debiutu, aplikacja MINI Connected wiedzie prym wśród oferowanych na rynku technologii pokładowych, zapewniając dostęp do innowacyjnych aplikacji i usług, które wspomagają kierowcę podczas jazdy, zapewniając jednocześnie rozrywkę wszystkim podróżującym.
14 października 2013/Ilość wyświetleń (10537)/Komentarze (0)
Kategorie: Budowa Samochodu
Tagi:
RSS

Kategorie