Standard LTE w modelach Audi

Standard LTE w modelach Audi

Audi jako pierwszy producent w branży motoryzacyjnej zastosuje w samochodach szybki standard transmisji danych LTE (Long Term Evolution).

Opcja ta na życzenie klienta dostępna jest już od lipca w Audi S3 Sportback, a z początkiem listopada również we wszystkich innych modelach rodziny A3. Standard LTE ma niezwykłe znaczenie dla Audi connect oraz swobody komunikacji kierowcy z pojazdem, Internetem i otoczeniem.
6 sierpnia 2013/Ilość wyświetleń (6329)/Komentarze (0)
Kategorie: Budowa Samochodu
Tagi:
Reflektory diodowe Audi Matrix

Reflektory diodowe Audi Matrix

Audi wzmacnia swoją pozycję lidera w dziedzinie technik oświetlenia, przedstawiając nowość na skalę światową. W nowym Audi A8, które pod koniec 2013 pojawi się na rynku, zadebiutują reflektory diodowe Audi Matrix. Dzięki nim, koncern z Ingolstadt zapoczątkuje nowy rozdział historii oświetlenia samochodowego.
15 lipca 2013/Ilość wyświetleń (9227)/Komentarze (0)
Kategorie: Budowa Samochodu
Tagi:

BMW TwinPower Turbo - silniki roku 2013

Dwa powody do radości dla BMW Group podczas tegorocznej edycji konkursu Engine of the Year.

TwinPower Turbo
BMW Group kontynuuje pasmo sukcesów w międzynarodowym konkursie na silnik roku, odnotowując dwa kolejne zwycięstwa w klasie. Dwa najnowsze wyróżnienia podczas tej prestiżowej imprezy przyznano jednostkom napędowym montowanym w modelach BMW oraz MINI, charakteryzującym się sportowymi osiągami przy wyjątkowo wysokiej wydajności. Powtarzając zeszłoroczny wynik, 2-litrowy czterocylindrowy silnik wyposażony w technologię BMW TwinPower Turbo, montowany w BMW serii 1, serii 3 oraz serii 5, znalazł się na czele swojej kategorii pojemności.
9 lipca 2013/Ilość wyświetleń (16926)/Komentarze (0)
Kategorie: Budowa Samochodu
Tagi:

Chevrolet Corvette: Lekkie i inteligentne materiały

fot. ChevroletPrezentacja nowej Corvetty, to jednocześnie debiut pierwszego modelu General Motors, w którym zastosowano stopy metali z pamięcią kształtu. W ciągu 60 lat historii w modelu Corvette zadebiutowało wiele lekkich, nowatorskich materiałów, które miały za zadanie poprawić osiągi – od włókien szklanych nadwozia w 1953 roku po aluminiowe podwozie w wersji z 2014 roku, która jest lżejsza od poprzedniczki o 44,9 kg.
Najnowsza, siódma generacja sportowego modelu to jednocześnie pierwszy samochód w ofercie General Motors, który wykorzystuje lekki element wykonany ze stopów metali z pamięcią kształtu. 
20 lutego 2013/Ilość wyświetleń (8548)/Komentarze (2)

MAZDA 6: Kolejny model z technologią SKYACTIVE-D

Rewolucyjne silniki Diesla Mazdy podbiły Japonię. Innowacyjna technologia Mazdy odnosi globalny sukces, zdobywając niezwykłą popularność nie tylko w tych częściach świata, gdzie silniki Diesla są już powszechnie stosowane. W przeciwieństwie do Europy, gdzie ponad połowa zakupionych nowych samochodów osobowych zasilana jest olejem napędowym, w Japonii silniki wysokoprężne stanowią jedynie 0,4% rynku samochodów osobowych.
19 lutego 2013/Ilość wyświetleń (13957)/Komentarze (0)
RSS
12

Kategorie