MANN-FILTER: Ognioodporne filtry powietrza

Najważniejszym zadaniem filtrów powietrza jest oczyszczanie zasysanego powietrza z cząsteczek brudu i ochrona silnika. Filtry MANN-FILTER zapewniają stopień separacji zanieczyszczeń powyżej 99 procent. Dodatkowo MANN-FILTER stale poszerza swoją ofertę filtrów powietrza o produkty, które mają zdolność tlumienia płomienia. Odpowiednio obrabiane media filtracyjne zapewniają wyższy poziom ochrony, niż określono w normie DIN 53 438, a ponadto zmniejszają zagrożenie spalenia filtra powietrza pod maską silnika. Dzięki temu chronią pojazd przed niebezpieczeństwem pożaru.
14 grudnia 2012/Ilość wyświetleń (11492)/Komentarze (0)

DuPont Automotive: Biały – najpopularniejszym kolorem nadwozia na świecie.

  Według danych z 11 kluczowych rynków motoryzacyjnych świata, kolor biały/perłowy biały jest najczęściej wybieranym na świecie. Na drugim miejscu znalazł się kolor czarny, który jest szczególnie preferowany przez klientów kupujących samochody w Azji, którzy kojarzą go z wysoką jakością i luksusem. Niespodziewanie, na trzecie miejsce spadł kolor srebrny występujący w szeregu odcieni. Ranking kolorów według raportu DuPont: 
7 grudnia 2012/Ilość wyświetleń (8616)/Komentarze (0)
Kategorie: Aktualnosci

BASF buduje fabrykę katalizatorów w Polsce

BASF inwestuje około 90 milionów Euro w pierwszym etapie budowy zakładów produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia. Budowę zakładów o ogólnej powierzchni 40.000 m2 – to największa fabryka katalizatorów BASF w Europie – firma rozpocznie jeszcze przed końcem 2012 roku. Produkcja w nowych zakładach ruszy w pierwszym kwartale 2014 roku. Do 2016 roku, kiedy uruchomione zostanie wszystkie dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów Euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób.
6 grudnia 2012/Ilość wyświetleń (10038)/Komentarze (0)

Bosch: ABS 9 generacji - nowe funkcje

  Bosch wykorzystuje swoj know-howtakże w segmencie pojazdów jednośladowych. W 1994 roku pojawił się pierwszy, seryjnie produkowany system ABS dla motocykli. W 2010 roku na rynku zadebiutował, najmniejszy jak dotąd na świecie, system ABS stworzony specjalnie dla motocykli przez inżynierów japońskiego centrum badań i rozwoju firmy Bosch. System ABS znacznie poprawia bezpieczeństwo jazdy motocyklem, szczególnie że 47% wypadków z udziałem motocykli jest spowodowane błędami lub zbyt późnym hamowaniem – mówi dr Wolfgang Hiller, dyrektor regionalnego działu Bosch Chassis Systems Control w Japonii. Jeszcze wyższe bezpieczeństwo i komfort jazdy oferują nowe funkcje dodatkowe, stopniowo opracowywane przez konstruktorów Bosch i przygotowywane do produkcji seryjnej w układzie ABS 9 generacji. 
5 grudnia 2012/Ilość wyświetleń (9103)/Komentarze (0)
Kategorie: Technika
Tagi: BoschABS
RSS

Kategorie