SCT GERMANY

27 lutego 2013/Kategorie: Technika, Encyklopedia producentow czesci zamiennych i komponentow

SCT-Vetriebs GmbH (Sudheimer Car Technik) z Wedel koło Hamburga to niemiecka firma dostarczająca części zamienne na motoryzacyjny rynek wtórny – aftermarket. Oferuje oleje silnikowe, przekładniowe i przemysłowe, klocki hamulcowe, świece zapłonowe, żarówki, zestawy bezpieczników, wycieraczki, filtry, paski, smary, dodatki do paliw i olejów, kosmetyki samochodowe i narzędzia serwisowe. Produkty te to połączenie jakości i atrakcyjnej ceny. Zastrzeżone marki handlowe firmy to: Estocada, MANNOL, SCT i SCT-Filter. Ponadto SCT jako wyłączny dystrybutor sprzedaje oleje, smary i dodatki do paliw belgijskiej firmy Wolf Oil Corporation pod markami CHAMPION i WOLF. Nowa oferta PROFI LINE pokrywa coraz więcej pojazdów w Europie.

Firma SCT powstała w 1993 roku i została jednym z wiodących światowych dostawców szerokiej gamy produktów z branży motoryzacyjnej. Posiada dostawców i partnerów w wielu krajach. Jest jedną z najbardziej znaczących na rynkach Wspólnoty Niepodległych Państw, obejmującej Rosję i część pozostałych krajów byłego ZSRR. W roku 2004 firma sprzedała ponad 18 mln litrów olejów mineralnych i syntetycznych oraz ponad 9,3 mln filtrów samochodowych.

SCT aktywnie współpracuje ze stacjami obsługi i hurtowniami, oferując oleje i inne płyny eksploatacyjne, a także wysokiej jakości chemię i kosmetyki samochodowe, narzędzia serwisowe i części zamienne do prawie każdej marki samochodów. Jakość wyrobów oferowanych przez SCT została potwierdzona przez takich czołowych producentów samochodów, jak Daimler-Chrysler, VW/Audi, MAN, Rover, Volvo, Porsche, Ford, BMW czy General Motors, a także certyfikaty ISO 9001:2000 oraz ISO/TS 16949:2000. Firma nieustanie rozwija się i poszukuje nowych partnerów.

Klocki i szczęki hamulcowe dostarczane przez SCT reklamowane są jako OE, posiadające doskonały stosunek ceny do jakości. Nie zawierają azbestu ani metali ciężkich. Oferowane są do układów hamulcowych takich producentów, jak: Akebono, Lockheed (AP), ATE, Bendix, Bosch, Brembo, Citroën, Girling, Kelsey-Hayes, Knorr Bremse, Lucas TRW, Mando Corporation, Perrot, Sangshin, Sumimoto, Tokico, Audi i Volkswagen.

Oleje silnikowe SCT oferowane są w szerokiej gamie SAE od 0W-40 do 20W-50: syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne, do silników benzynowych, Diesla, turbo, zasilanych gazem etc. Są to zarówno oleje standardowe, jak i wyższej klasy: StahlSynt (hydrosyntetyczne do najnowocześniejszych silników), Nano Technology (w technologii nanocząsteczek) czy Molibden (zawierające dwusiarczek molibdenu zmniejszający tarcie); przeznaczone zarówno do silników samochodów osobowych, jak i wyczynowych pracujących w różnych warunkach klimatycznych (m.in. olej SAFARI).

Narzędzia SCT to zarówno zestawy kluczy płaskich i nasadowych, jak i narzędzia dla serwisów (np. smarownice czy urządzenia do czyszczenia wtrysków) oraz chemia (szampony dla myjni, żele do mycia rąk typu BHP).

Pod marką SCT-Filter oferowanych jest ponad 1300 różnych filtrów do samochodów osobowych, ciężarówek i maszyn rolniczych. Są to filtry oleju, paliwa, powietrza (w tym sportowe stożkowe ) i kabinowe.

Ilość wyświetleń (16986)/Komentarze (0)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby dodawać komentarze.

Kategorie