25-lecie warsztatowych testerów diagnostycznych KTS Bosch

25-lecie warsztatowych testerów diagnostycznych KTS Bosch

• Od 1988 roku na całym świecie sprzedano ponad 175 000 testerów diagnostycznych KTS
• Blisko 60 000 warsztatów samochodowych w Europie korzysta z oprogramowania serwisowego [ESI]tronic zainstalowanego w testerach diagnostycznych Bosch
• Aktualna seria KTS obejmuje urządzenia dostosowane do potrzeb każdego warsztatu

26 grudnia 2013/Ilość wyświetleń (10775)/Komentarze (0)
Kategorie: Warsztat
Tagi: Bosch

Bosch: 100 lat alternatorów

100 lat temu Bosch wprowadził na rynek prądnicę z regulatorem napięcia dla pojazdów mechanicznych. Prądnica, współcześnie nazywana alternatorem, miała być na początku źródłem energii dla elektrycznych reflektorów, a stała się fundamentem dla funkcji elektrycznych w samochodach.   Podczas gdy pierwsze prądnice dysponowały prądem o wartości 4 amperów, najnowsza generacja alternatorów Bosch oferuje urządzenia o zakresie prądów maksymalnych od 130 do 250 amperów. 
24 marca 2013/Ilość wyświetleń (16100)/Komentarze (0)

Bosch Diagnostics

Bosch Diagnostics to oddział firmy Robert Bosch GmbH, wielkiego światowego producenta podzespołów i elementów  motoryzacyjnych, przemysłowych, elektrotechnicznych i elektronicznych, AGD oraz wyposażenia budynków. Obejmuje takie marki, jak Vetronix, ETAS, Beissbarth, Accu-Turn, RTI.
8 lutego 2013/Ilość wyświetleń (3022)/Komentarze (0)

Bosch: ABS 9 generacji - nowe funkcje

  Bosch wykorzystuje swoj know-howtakże w segmencie pojazdów jednośladowych. W 1994 roku pojawił się pierwszy, seryjnie produkowany system ABS dla motocykli. W 2010 roku na rynku zadebiutował, najmniejszy jak dotąd na świecie, system ABS stworzony specjalnie dla motocykli przez inżynierów japońskiego centrum badań i rozwoju firmy Bosch. System ABS znacznie poprawia bezpieczeństwo jazdy motocyklem, szczególnie że 47% wypadków z udziałem motocykli jest spowodowane błędami lub zbyt późnym hamowaniem – mówi dr Wolfgang Hiller, dyrektor regionalnego działu Bosch Chassis Systems Control w Japonii. Jeszcze wyższe bezpieczeństwo i komfort jazdy oferują nowe funkcje dodatkowe, stopniowo opracowywane przez konstruktorów Bosch i przygotowywane do produkcji seryjnej w układzie ABS 9 generacji. 
5 grudnia 2012/Ilość wyświetleń (8976)/Komentarze (0)
Kategorie: Technika
Tagi: BoschABS
RSS

Kategorie