Bosch: 100 lat alternatorów

100 lat temu Bosch wprowadził na rynek prądnicę z regulatorem napięcia dla pojazdów mechanicznych. Prądnica, współcześnie nazywana alternatorem, miała być na początku źródłem energii dla elektrycznych reflektorów, a stała się fundamentem dla funkcji elektrycznych w samochodach.   Podczas gdy pierwsze prądnice dysponowały prądem o wartości 4 amperów, najnowsza generacja alternatorów Bosch oferuje urządzenia o zakresie prądów maksymalnych od 130 do 250 amperów. 
24 marca 2013/Ilość wyświetleń (16076)/Komentarze (0)

Brembo Extrema: Zaciski dla LaFerrari

 Brembo prezentuje nowe zaciski „Extrema”, zaprojektowane specjalnie dla samochodów sportowych. Zostaną wykorzystane w następcy Ferrari Enzo – modelu LaFerrari zaprezentowanym po raz pierwszy na Targach Motoryzacyjnych w Genewie. Nowe, lekkie zaciski „Extrema” firmy Brembo współpracują z tarczami wykonanymi ze związków ceramicznych. 
18 marca 2013/Ilość wyświetleń (13599)/Komentarze (0)

Goodyear AMT: Utrzymać ciśnienie

Utrzymanie optymalnego ciśnienia w oponie bez zewnętrznego kompresora staje się możliwe. Czasy, kiedy ciśnienie w oponach musiało być sprawdzane ręcznie, mogą przejść do historii dzięki innowacji Goodyeara. Technologię AMT (ang. Air Maintenance Technology) po raz pierwszy przedstawiono publicznie w ubiegłym roku, na Targach Motoryzacyjnych w Genewie. Od tego czasu nowa technologia otrzymała szereg nagród, w tym wyróżnienie magazynu „TIME”.
14 marca 2013/Ilość wyświetleń (8434)/Komentarze (0)

LuK RepSet® 2CT: Zestawy naprawcze sprzęgieł dwutarczowych

Schaeffler Automotive Aftermarket, podczas ostatatniej edycji targów Autotechnica odbywajacych się we Frankfurcie, zaprezentował po raz pierwszy LuK RepSet® 2CT – skonstruowany przez specjalistów Aftermarketu zestaw naprawczy do skrzyni biegów z suchym sprzęgłem dwutarczowym. Pierwszy taki produkt na wolnym rynku części zamiennych umożliwi niezależnym warsztatom samodzielną naprawę.
4 marca 2013/Ilość wyświetleń (8243)/Komentarze (0)

TEXTAR

Textar to marka koncernu TMD Friction największego na świecie producenta hamulcowych materiałów ciernych. Zatrudnia 4500 pracowników i produkuje 1 mln wyrobów dziennie. Posiada 13 zakładów produkcyjnych w 8 krajach. Ośrodki badawczo-rozwojowe istnieją w Leverkusen (Niemcy), Troy (USA)...
27 lutego 2013/Ilość wyświetleń (11008)/Komentarze (0)
RSS
Pierwszy 45678910111213 Ostatni

Kategorie