Nowy MINI Countryman Park Lane i nowy MINI John Cooper Works

Nowy MINI Countryman Park Lane i nowy MINI John Cooper Works

Podczas Salonu Genewskiego na stoisku MINI prezentowane są dwie premiery – nowy MINI Countryman Park Lane i nowy MINI John Cooper Works.

Indywidualny styl modelu Countryman Park Lane podkreśla koncepcja kolorystyczna opracowane specjalnie dla tej edycji. Lakier w kolorze Earl Grey metallic połączono z zupełnie nową wariacją kolorystyczną Oak Red dla dachu i obudowy lusterek – a także opcjonalnych, sportowych pasów wyścigowych. MINI Countryman Park Lane dobitnie akcentuje swój atletyczny charakter dzięki 18-calowym aluminiowym felgom Turbo Fan Dark Grey, a także pakietowi stylistycznemu MINI ALL4 Exterior, obejmującemu srebrne elementy karoserii, jak przedni i tylny fartuch oraz fartuchy progowe. We wnętrzu króluje specjalnie opracowane dla tej wersji wykończenie Cross Stripe Grey, dopełniany na drzwiach i konsoli lakierem Carbon Black. Na burtach karoserii i panelach auto kabiny nosi inskrypcję „Park Lane” – podobnie jak na listwach progowych.
4 marca 2015/Ilość wyświetleń (4367)/Komentarze (0)
Kategorie: Premiery
Tagi:
Tak szybkiego Porsche Cayman jeszcze nie było - GT4

Tak szybkiego Porsche Cayman jeszcze nie było - GT4

Cayman GT4 to kolejne Porsche z rodziny GT i pierwsza odmiana tego typu bazująca na modelu Cayman. Do jego budowy posłużyły podzespoły stosowane w Porsche 911 GT3.

Silnik, podwozie, układ hamulcowy i aerodynamika modelu Cayman GT4 zostały skonfigurowane pod kątem uzyskania maksymalnej dynamiki jazdy. Do jej napędu służy 6-cylindrowy bokser o pojemności 3,8 litra i mocy 385 KM, zapożyczony z Porsche 911 Carrera S. Za przeniesienie siły napędowej odpowiada 6-biegowa skrzynia manualna z aktywnymi poduszkami zawieszenia silnika. Cayman GT4 przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,4 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 295 km/h. Tak doskonałe osiągi pozwalają temu modelowi na przejechanie północnej pętli toru Nürburgring w czasie 7 minut i 40 sekund.
 

5 lutego 2015/Ilość wyświetleń (4481)/Komentarze (0)
Kategorie: Premiery
Tagi:
Nowy bazowy model MINI One First 5D

Nowy bazowy model MINI One First 5D

Nowy bazowy model łączy w sobie typową dla marki frajdę z jazdy i większą funkcjonalność oraz wyjątkową wydajność. Wraz z nim od marca 2015 gama MINI 5D liczyć będzie 7 wariantów silnikowych.

Do świata MINI wkracza zupełnie nowa wersja modelu 5D – o wiele bardziej przystępna i zarazem niezwykle ekonomiczna. Od marca 2015 w palecie silnikowej najnowszej generacji MINI pojawi się MINI One First 5D, co oznacza, że 5-drzwiowa odmiana nadwoziowa będzie dostępna w 7 wariantach silnikowych, tak samo, jak odmiana klasyczna, 3-drzwiowa.
 

21 stycznia 2015/Ilość wyświetleń (4476)/Komentarze (0)
Kategorie: Premiery
Tagi:
Światowa premiera nowego Opla Karl w Genewie

Światowa premiera nowego Opla Karl w Genewie

Wymiary: niezwykle kompaktowe. Silnik: bardzo oszczędny. Nazwa: po prostu KARL, Opel KARL. Światowa premiera tego pięciodrzwiowego samochodu będzie miała miejsce na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie (5–15 marca).
19 stycznia 2015/Ilość wyświetleń (4348)/Komentarze (0)
Kategorie: Premiery
Tagi:
Nowe Porsche 911 Targa 4 GTS oraz Cayenne Turbo S

Nowe Porsche 911 Targa 4 GTS oraz Cayenne Turbo S

Podczas targów motoryzacyjnych w Detroit debiutują dwie nowości Porsche: 911 Targa 4 GTS oraz Cayenne Turbo S.

Porsche po raz pierwszy wprowadza ten model w mocniejszej i bardziej dynamicznej odmianie GTS. 911 Targa 4 GTS łączy nadwozie typu targa, wzmocniony do 430 KM silnik oraz napęd na obie osie. Standardowe wyposażenie obejmuje pakiet Sport Chrono, zawieszenie PASM, 20-calowe obręcze i sportowy układ wydechowy.

 

14 stycznia 2015/Ilość wyświetleń (4926)/Komentarze (0)
Kategorie: Premiery
Tagi:
RSS
123456789

Kategorie