DuPont & Ansell: Rękawice ochronne

26 kwietnia 2013/Kategorie: Aktualnosci, Serwis

Co roku w Europie około 4 mln urazów doznanych przy pracy powoduje stratę czasu przekraczającą trzy dni, w tym 1,5 mln (38%) to urazy dłoni[1]. W Polsce natomiast, jak podaje Główny Inspektorat Pracy, prawie połowa (46,8%) wszystkich ustalonych przyczyn wypadków w 2011r. to tzw. czynnik ludzki, czyli wypadki powodowane nieprawidłowym postępowaniem człowieka. Nieużywanie środków ochrony indywidualnej jest jedną z nich (6,5%).

Urazy palców i dłoni zdarzają się w miejscach, gdzie pracownicy mają kontakt z maszynami i ciężkimi narzędziami. Tylko należyta ochrona dłoni może zapobiec urazom. Z tą myślą DuPont oraz Ansell wspólnie opracowały nowe, innowacyjne rękawice ochronne ActivArmr® przeznaczone dla pracowników narażonych na urazy dłoni. Rękawice są niezwykle odporne na przecięcia, a przy tym ultralekkie i wygodne w użyciu. Osiągnięcie znakomitych parametrów ochronnych produktu było możliwe dzięki zastosowaniu włókna aramidowego DuPont™ Kevlar® oraz włókna Kevlar® w połączeniu ze wzmocnioną stalą nierdzewną. Rękawice znajdują się w ofercie firmy Ansell i są już dostępne na polskim rynku.

Rękawice Ansell doskonale sprawdzą się przede wszystkim w branży budowlanej, hydraulicznej, a także w przemyśle ciężkim. Ich wykorzystanie zaleca się również przy wykonywaniu robót konstrukcyjnych. Inne rękawice w tej technologii zostały zaprojektowane specjalnie dla wojska. W skład najnowszej linii produktów Ansell wchodzą lekkie, odporne na przecięcie rękawice ochronne, hybrydowe rękawice z wyściółką oraz ergonomiczne i trwałe rękawice do użytku ogólnego.

Włókno aramidowe DuPont™ Kevlar® po raz kolejny znajduje innowacyjne zastosowanie. Nasza współpraca z Ansell jest przykładem jak skutecznie można łączyć Kevlar® z innymi materiałami, tworząc tym samym zupełnie nowe produkty, które chronią ludzi na całym świecie – powiedział Thomas G. Powell, prezes DuPont Protection Technologies. DuPont opracował nowy proces produkcji ultralekkiej przędzy zawierającej włókno Kevlar®, stal, nylon oraz spandex – dodał.

Ultralekkie rękawice firmy Ansell zostały stworzone na bazie ponad 100 lat doświadczeń firmy Ansell na rynku rękawic ochronnych oraz kilkudziesięciu lat innowacji firmy DuPont w rozwoju technologii włókien. Dzięki ich elastyczności użytkownik odczuwa większy komfort, ma bardziej zręczne i jednocześnie lepiej zabezpieczone dłonie. Rękawice są znacznie cieńsze od tradycyjnych rękawic a przy tym bardzo odporne na przecięcie.

Innowacyjność i najwyższe parametry ochronne to znak rozpoznawczy rękawic firmy Ansell, w tym nowej linii ActivArmr®. Rozumiemy, że pracownicy każdej branży, wykonując specyficzne zadania, muszą chronić swoje dłonie przed urazami. Dlatego każdy projekt rękawic Ansell jest najpierw miesiącami testowany przez użytkowników, aby dopasować poziom ochrony do warunków pracy i utrzymać jej wydajność - powiedział Thomas Draskovics, prezes i dyrektor generalny Ansell Specialty Markets.

DuPont i Ansell oszacowały wartość zapotrzebowania globalnego rynku budowlanego na rękawice ochronne na ponad 800 milionów dolarów rocznie.

Ilość wyświetleń (7911)/Komentarze (0)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby dodawać komentarze.

Kategorie