JANMOR

15 lutego 2013/Kategorie: Technika, Encyklopedia producentow czesci zamiennych i komponentow

Polska firma JANMOR Sp. z o.o. z Pabianic to światowej klasy dostawca podzespołów zapłonowych dla motoryzacji. Firma powstała w 1987 roku. Produkuje przewody zapłonowe do wszystkich możliwych marek pojazdów. Ponadto oferuje cewki zapłonowe pojedyncze i zespolone światowych producentów OEM („Producentów Oryginalnego Wyposażenia”) -. Oferta przewodów zapłonowych jest jedną z najszerszych w Polsce i Europie. 

Przewody zapłonowe Janmor produkowane są w dwóch podstawowych wersjach: linia ProLine - przewody w izolacjach i osłonach z gumy silikonowej - oferowane w najlepszej wersji surowcowej są praktycznie kopiami oryginalnych oraz linia EcoLine - przewody w izolacjach i osłonach z gumy EPDM - wersja ekonomiczna.

Przewody silikonowe mogą pracować w szerszym zakresie temperatur i są trwalsze, co ma znaczenie w samochodach zasilanych LPG, gdzie w układzie zapłonowym występują znacznie wyższe napięcia niż w benzynowych, szybko niszczące kiepskie czy tanie przewody zapłonowe (zjawisko „strzelania” na gazie).

Przewody silikonowe Janmor produkowane są w 2 wersjach: z rdzeniem „wire wound” („owiniety drutem” - rdzeń ferromagnetyczny owinięty jest drutem ze stali nierdzewnej; oba elementy tłumią zakłócenia radiowe) i miedzianym (zakłócenia tłumione są przez rezystory w końcach przewodów).
Firma Janmor uznana jest nie tylko w Polsce, ale również w ponad 30 krajach świata.

Historia firmy:

1987
Rozpoczęcie działalności PPHU JANMOR.

1991
Rozpoczęcie budowy zakładu przy ul. Polnej.

1993
Pierwsze targi zagraniczne jako wystawca – Wilno 93. 

1997
Wydanie pierwszego katalogu drukowanego.

1991 – 1999
Zakupy kolejnych działek i rozbudowa zakładu przy ul. Polnej.

2001
Spełnienie wymogów DAEWOO Motor Poland dotyczących jakości produktów i uznanie ich przydatności jako OEM. Produkty JANMOR zostały wpisane do dokumentacji technicznej zakładów produkujących samochody w FSO w Warszawie.

2002
Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

2004
Przyznanie przez Kapitułę Polskiej Gali Certyfikatu Najlepszej Polskiej Jakości dla produktów firmy. Rozszerzenie oferty.

2005
Odnowienie certyfikatu ISO 9001. Zakup pierwszego automatu do produkcji przewodów. Przekształcenie PPHU JANMOR w JANMOR Sp. z o.o. Rozpoczęcie budowy nowej hali produkcyjnej i biurowca przy ul. Sikorskiego. Uzyskanie tytułu Lidera Exportu w kategorii efektywności.

2006
Uruchomienie produkcji w nowym zakładzie.

2007
Uhonorowanie tytułem Przedsiębiorstwo FAIR PLAY. Wyróżnienie prestiżową nagrodą Gazele Biznesu 2007.

2008
Wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania klasy ERP - Microsoft Dynamics NAV.

2009
Rozszerzenie oferty o cewki zapłonowe.

2010
Odnowienie logo firmy. Wprowadzenie identyfikacji produktów wg nazw linii ProLine i EcoLine.

Ilość wyświetleń (7225)/Komentarze (0)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby dodawać komentarze.

Kategorie