LIQUI MOLY

20 lutego 2013/Kategorie: Technika, Encyklopedia producentow czesci zamiennych i komponentow

LIQUI MOLY GmbH z Ulm nad Dunajem (Badenia Wirtembergia) to niemiecki producent wysokiej jakości chemii motoryzacyjnej. Firma została założona w 1957 roku w wyniku opatentowania produkcji dwusiarczku molibdenu MoS2. Jej pierwszym produktem był preparat oparty na płynnym MoS2 (liquified molybdenum disulfide) – stąd nazwa przedsiębiorstwa. Obecnie oferuje około 4000 produktów sprzedawanych w ponad 90 krajach.

Marka Liqui Moly jest kojarzona zarówno z produktami wysokiej jakości „Made in Germany”, jak i sportem samochodowym. Team BMW Liqui Moly odnosi ogromne sukcesy w wyścigach WTCC na międzynarodowych torach. Liqui Moly od 2006 roku jest właścicielem większości udziałów firmy MÉGUIN, założonej w 1847 roku w Saarlouis (Saarland), obecnie jednego z wiodących producentów olejów i smarów mineralnych dla motoryzacji i przemysłu.

Grupy produktowe Liqui Moly to: dodatki – dodatki do olejów silnikowych i przekładniowych, paliw, płynu chłodzącego oraz preparaty czyszczące do układów wtryskowych, przepustnic i kolektorów dolotowych; środki smarne – oleje silnikowe i przekładniowe, smary uniwersalne i specjalne; kosmetyki samochodowe – do lakieru, szyb, opon i felg, wnętrza, powierzchni chromowanych, gumy i silnika; środki serwisowe – smary pasty, spraye np. do montażu i napraw układu wydechowego, konserwacji instalacji elektrycznej, usuwania uszczelek, odrdzewiania; gama motocyklowa – smary, oleje, kosmetyki i dodatki; samochody ciężarowe – oleje silnikowe i przekładniowe, środki serwisowe oraz produkty ogrodnicze – oleje do silników 2- i 4-suwowych. Głównymi produktami Liqui Moly's są oleje silnikowe - bardzo szeroka gama syntetycznych, półsyntetycznych i mineralnych, w tym oleje z dwusiarczkiem molibdenu. Ten związek chemiczny jest także składnikiem innych środków smarnych oraz dodatków produkcji niemieckiej firmy. Dodatek MoS2 do oleju zapewnia stabilną pracę i niezawodność silnika. Dwusiarczek molibdenu wytwarza film olejowy na powierzchniach trących, zaś jego bardzo małe cząstki (0,5 μm) wnikają we wszystkie wżery i rysy uszczelniając silnik. Daje to w wyniku zmniejszenie tarcia, zużycia paliwa i hałasu, oraz przedłużenie żywotności silnika.
W 2007 roku firma Liqui Moly wprowadziła do swojej oferty Jet Clean Tronic – urządzenie serwisowe do czyszczenia wszystkich układów wtryskowych silników Diesla oraz silników benzynowych.
W 2012 roku Liqui Moly, dostarczająca do tej pory tylko oleje wyższej klasy, planuje rozszerzyć ofertę o tańsze oleje z linii Optimal, produkowane w zakładach w Saarlouis.

Ilość wyświetleń (7168)/Komentarze (0)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby dodawać komentarze.

Kategorie